19.04.2024 - EHLİ SÜNNET MEDYA
Ehli Sünnet Medya

Sakarya’da tekfirci Emanetder Tehlikesi

Şehir şehir ilçe ilçe vehhabi/harici yapıları deşifre etmeye devam ediyoruz. Işid zihniyetli bu vehhabi/harici dernek de Sakarya merkezli kurulan bir dernek.

EMANETDER adındaki derneğin düşünce olarak diğerlerinden bir farkı yok. Yalnız bunlarda başka bir husus dikkati çekiyor.

Bazen Osmanlı’yı dillerine doluyor bazen camiye de gidiyorlar…

Yanlarına çektikleri kişilere önce yüzeysel bir şeyler anlatıyorlar. Sonra kitap listesi veriyorlar veya okuması için kitap veriyorlar. Çünkü içlerinde (çarpıtarak da olsa) ilim ehli kimsenin bulunmadığı söyleniyor.

Kitaplardan zehirlenen kişilere açıkça tekfiri telkin ediyorlar.

Bunlarda öne çıkan başka husus ise ilçelere yayılmaya çalışıyorlar. İlçesine göre yaklaşıp bazı yerlerde cumaya gidiyormuş, yöneticiyi tekfir etmiyormuş gibi davranıyorlar.

Şehrin muhtelif yerlerinde sözde tebliğe çıktıklarında halk arasında oy vermenin, askerlik yapmanın, yönetici olmanın şirk olduğunu söylüyorlar. Gittikleri her yerde tartışma çıkartıyorlar.

Dolayasıyla bu kişilere çok dikkat etmek gerekiyor. Bunlardan uzak durun yoksa ilk olarak ailenizi akrabalarınızı tekfir edecek ve onlardan uzaklaşacak, bunların avunucuna düşeceksiniz.

Sizler de ilinizde veya ilçeniz yuvalanan bu yapıları bize bildirebilirsiniz….

ehlisunnetmedya.com

BU SAYFAYI PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Himmet Yazıcı dedi ki:

    “Kim bilgisi olmadığı halde Kur’an’la ilgili söz söylerse / Kur’an’ı tefsir ederse, ateşteki / cehennemdeki yerine hazırlansın.” (Tirmizî, bu hadisin hasen ve sahih olduğunu belirtmiştir- Tirmizî, tefsir, 1).

    ‘Ahir zamanda yaşları küçük, akılları zayıf bir grup insanlar / birtakım gençler ortaya çıkacak. Yaratıkların en hayırlısının (a.s.m) sözünden söylerler (“Hüküm vermek ancak Allah’a aittir”, “Siz Kur’an’ın hakemliğine davet ediyoruz” demeleri gibi -bk. Nevevî, ilgili hadisin şerhi-) ve Kur’an okurlar, ama okun yaydan çıkıp fırladığı gibi dinden çıkarlar. İmanları gırtlaklarından öteye geçmez. Onlara nerede rastlarsanız onları öldürün. Kuşkusuz, onları öldürmek, kıyamet günü, öldürenler için bir ücret / bir mükâfat sağlar.” (Buharî, Menakıb, 25; Benzer rivayet Ebu Davud, Sünnet, 31).

YORUM YAPABİLİRSİNİZ