21.04.2024 - EHLİ SÜNNET MEDYA
Ehli Sünnet Medya

Habertürk’te Canlı yayında İslam’a hakaret edildi

Haber Türk kanalında Fatih Altaylı’nın programı Teke Tek’te ayetlerle dalga geçildi, İslam’a hakaret edildi ama hiç bir yaptırım uygulanmıyor.

Din ve felsefe ilişkisini anlatırken Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayetler ile dalga geçen, hadislerin uydurma olduğunu söyleyen ve inanmadığını alaycı bir üslupla anlatan program konuğu Prof. Dr. Ahmet Arslan haddini aşarken Fatih Altaylı da aval aval izledi.

Dinsiz profesörün sözleri şöyle:

Kuran-ı Kerim’deki ayetlerle ilgili Arslan, “Hep söylerler Kur’an’da ne güzel ayetler var: Düşünmezler mi, tefekkür etmezler mi, falan filan. Düşünsünler tefekkür etsinler evet. İşte benim söylediğim yukardan getirdiğim şeylerin ne kadar doğru olduğunu görecekler. E kusura bakmasın ama ben de doğru olmadığını görüyorum”

“Hani vardır ya, tabi bunlar hep uydurma laflar, “Efendim ilim Çin’de bile olsa arayınız” Yani burada kastettiği ilim, normal doğal bilim mi, astronomi mi, matematik mi, jeoloji mi, fizik mi, hangi bilim? Kur’an bilimi. Kur’an bilimi denilen şey ne? Kur’an bilimi şey işte. Orada yazılan şeyler. Tanrı ile evren arasındaki şey. Başlangıçta, geldiği toplum çok parlak düzeyde bir toplum değil. O insanlara bilgiyle ilgili daha olumlu bir tutum takınma imkanı vermiş. Ama sınırlı. Bir noktaya geldikten sonra o bilgi onlar için zararlı, gereksiz, muzır olmuş”

Prof. Dr. Ahmet Arslan, daha önceki konuşmalarında da, “İslamiyetin başı, ortası, sonu her yeri yalandır. Yalan üstüne yalan, inanılır gibi değildir” gibi ifadelerini kullanmıştı.

BU SAYFAYI PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ