23.06.2024 - EHLİ SÜNNET MEDYA
Ehli Sünnet Medya

Mustafa Özşimşekler Hocaefendi

SAYFA HAKKINDA
TANITIM VİDEOSU
YORUMLAR
1966 yılında Bursa’da dünyaya gelen Mustafa Özşimşekler Hocaefendi, ilkokulu bitirdikten sonra Kur’ân-ı Kerimi hıfzetti. Ardından orta ve lise tahsilini yine Bursa’da tamamladı. Liseden sonra İktisat Fakültesinde okuyan Hocaefendi, bir taraftan okurken diğer taraftan da halen kayıtlı olduğu Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına (BSMMMO) bağlı olarak iş hayatına atıldı.

Kısa süreli bir meslek hayatının ardından gerek iş hayatına, gerekse üniversite hayatına son verip, İslâmî ilimleri öğrenmek üzere İstanbul’a gelerek medrese tahsiline başladı. Beş yıl süren medrese tahsil hayatından sonra Arapça ilimlerinden icâzet alarak, İstanbul’da değişik camilerde görev yaptı. Ayrıca gerek yurt içinde, gerkse yurt dışında bir çok şehir ve ülkede sohbet, konferans ve seminerler vermeye başladı.

Hocaefendi bu arada yazarlık hayatına da başlayarak aylık bazı dergilerde uzun yıllar Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürdü. Araştırmacı ve Yazar kimliğiyle ön plana çıkan Hocaefendi’nin telif ettiği “Altın silsile” ve İbret Tabloları” gibi iki güzide eseri bulunmaktadır. Hocaefendi, gerek kitap çalışmaları, gerekse sohbet ve konferanslarına devam etmesinin yanı sıra, hâlen Lâlegül Dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.
BU SAYFAYI PAYLAŞ

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SAYFA HAKKINDA YOURUMUNUZ NEDİR?
SAYFAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ